145-років з дня народження Лесі Українки.

2f73f68e3d629ce945f8132815e4d212-215x300

Цього року вся країна відзначає 145-річчя з дня народження видатної жінки, яка   стала гордістю української нації – поетеси, письменниці Лесі Українки. Вона була ніжною, тендітною, водночас, сильною духом, справжнім борцем за майбутнє своєї країни. Безмежна любов до рідного краю пронизала всю її творчість.
Народилася Леся Українка в Новограді-Волинському в 1871 році. Доля дуже рано навчила Лесю Українку мужності. Вона змушена була змагатися з тяжкою хворобою, що вразила її ще в дитинстві. Свої перші вірші почала писати в 9 років. В 12 років почала робити переклади.
Вона знала багато європейських мов, крім слов’янських: української, російської, польської, болгарської, також давньогрецьку та латинську, що свідчило про її високий інтелектуальний рівень.
Перша збірка віршів Лесі Українки «На крилах пісень» вийшла у 1893році.
Після себе Велика Поетеса залишила цінну літературну спадщину. Її твори видавалися багато разів.
В честь Лесі Українки названо безліч вулиць, бульварів, площ по всій країні. Громада нашого селища теж шанує пам’ять видатної жінки. Ім’я Лесі Українки носить вулиця в с. Рай-Оленівка.