26-річниця Всеукраїнського референдуму про Незалежність.

1 грудня 1991 року український народ на Всеукраїнському референдумі закріпив історичне рішення — Акт проголошення Незалежності України.
На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту, ухваленого позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким проголошувалося створення самостійної держави — України, було наведено у виборчому бюлетені.
Понад 90 відсотків громадян, які взяли участь у референдумі, підтвердили рішення парламенту. Акт проголошення незалежності України підтримали всі 27 адміністративних регіонів України: 24 області, 1 автономна республіка та 2 міста зі спеціальним статусом.
Результат референдуму мав величезне значення: після нього Україну як незалежну державу визнали більше 100 країн світу.