День Хрещення Київської Русі — України

День Хрещення Київської Русі — України — державне свято в Україні, що відзначається щорічно 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Князь Київський Володимир Святославович сам звернувся в християнство і сприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Період його князювання в Києві тривалий: 35 років — з 980 до 1015 року. Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Літопис говорить про 988 рік. Місце хрещення достовірно не відомо — Херсонес або Київ. Християнство на українських землях з’явилося задовго до князя Володимира. Поширення християнства на українських землях датують I століттям, пов’язуючи з легендарним перебуванням на Київських пагорбах апостола Андрія Первозванного. Підйом християнства на Русі почався при святій княгині Ользі. На західноукраїнських землях християнство поширилося в IX-Х ст. з Моравії,  де Церкву заснували рівноапостольні св. Мефодій і Кирило. Тому хрещення Русі князем Володимиром було продовженням тривалого процесу християнізації Київської Русі.

Державне свято встановлене в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі Указом Президента України від 25 липня 2008 року: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі» .