Громадські обговорення щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

25 січня 2018 року у приміщенні Пісочинської селищної ради відбулися громадські обговорення щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сел. Пісочин, сел. Рай-Оленівка, с. Надтоії Пісочинської селищної ради, сел. Березівка Березівської селищної ради, сел. Коротич, сел. Новий Коротич, с. Стара Московка Коротичанської селищної ради та розгляду проекту рішення Пісочинської селищної ради «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». Учасники зареєструвалися, було обрано головуючого- Пісочинського селищного голову Чернобая О.О., секретаря, лічильну комісію громадського обговорення. Затверджено порядок денний та регламент. Участь у обговореннях взяв Березівський селищний голова Штода І.О.

Учасники громадського обговорення одноголосно ухвалили ініціювання процедури добровільного об’єднання територіальних громад сел. Пісочин, сел. Рай-Оленівка, с. Надточії Пісочинської селищної ради, сел. Березівка Березівської селищної ради, сел. Коротич, сел. Новий Коротич, с. Стара Московка Коротичанської селищної ради, відповідно з визначенням адміністративного центру об’єднаної територіальної громади у сел. Пісочин, назвою – Пісочинська об’єднана територіальна громада та одноголосно погоджено проект рішення Пісочинської селищної ради «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад».

Ухвалене на слуханнях рішення було розглянуто на сесії Пісочинської селищної ради і одноголосно підтримано депутатами селищної ради.

24 та 25 січня Пісочинської селищною радою було проведено громадські обговорення у трудових колективах Пісочинського колегіуму, Пісочинського ДНЗ № 1, ДНЗ № 3 «Теремок», КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги сел. Пісочин», Пісочинській ЗОШ І-ІІІ ст. «Мобіль». Працівники закладів теж одноголосно підтримали ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

Нагадуємо, що 1 квітня 2014 року Урядом була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування, у лютому 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що поклало початок процесу децентралізації. Протягом 2015 року Пісочинська селищна громада спільно з громадами Коротича та Березівки пройшла всі підготовчі етапи для реформування органів місцевого самоврядування, документи з об’єднання територіальних громад отримали позитивний висновок експертизи Харківської обласної державної адміністрації, відповідне розпорядження № 641 від 31.12.2015 року підписав голова Харківської обласної державної адміністрації Райнін І.Л.