Народний депутат України Володимир Кацуба інформує

Володимир Кацуба підтримує скасування депутатської недоторканості

Народний депутат України Володимир Кацуба проголосував «за» включення до порядку денного сесії законопроекту №1776              «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)». Загалом відповідне рішення підтримали 297 парламентаріїв з 226 мінімально необхідних.

Даний законопроект виключає зі статті 80 Конституції України положення, згідно з яким, народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, та що вони не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради України.

Крім того, до статті 129 Конституції України вноситься норма, згідно з якою «притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах».

«Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв’язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення», — йдеться у документі.

Разом з тим, у статті 126 Конституції України пропонується передбачити, що суддя не може бути затриманий без згоди Вищої ради юстиції, а не політичного органу — Верховної Ради України, та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у формі тримання під вартою до винесення обвинувачувального вироку судом.

При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при вчиненні суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров’я людини.

Передбачається, що цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім змін до статті 126 Конституції України.