ПЕРШИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ДО НОВОГО МАЙБУТНЬОГО ПІСОЧИНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Ще у квітні 2018 р. командою селищного голови Олега Чернобая разом із громадською спілкою «Слобожанські стратегії» було ініційовано і розроблено грантовий проект зі стратегічного планування для об’єднаної громади, який виборов співфінансування від Канадського Фонду місцевих ініціатив. А вже у червні 2018 року наша молода Пісочинська селищна об’єднана територіальна громада зробила ще один крок назустріч кращому майбутньому для своїх мешканців – почала реалізовувати проект з розробки своєї стратегії, головна особливість якої полягає в тому, що вона розробляється з обов’язковою участю громадськості, і це є не тільки результатом, але й необхідною умовою успіху.

Роботи за проектом почалися ще з 18 червня 2018 року, хоча публічне представлення відбулося 06 липня 2018 р. на першому святкуванні Івана Купала у сел. Пісочин перед понад 600 мешканцями і гостями на святі.
Хоча проект і короткий – лише шість місяців, однак очікувані результати важко переоцінити. Ми хочемо сформувати нове ясне бачення майбутнього нашої громади на перспективу до 10 років, щоб кожна родина відчула себе причетною до цього. Попереду чимало роботи — проведення п’яти тренінгів для місцевих активістів з усіх населених пунктів об’єднаної громади, шкільний конкурс малюнків, масштабне анкетування для виявлення проблем та потреб населення, декілька раундів громадських обговорень та залучення експертів для огляду та оцінки майбутньої стратегії, широке ознайомлення лобіювання та презентація її основних положень.
Розпорядженням селищного голови вже утворена робоча група з 28 осіб, до складу якої увійшли і активісти від нашої громади, так і експерти, і науковці-викладачі з профільних вузів Харкова. А вже невдовзі заплановано перший тренінг з ознайомлення громадськості основам спільного проектування цілей громади і формування ініціативних груп серед мешканців з усіх верств.
Добровільне об’єднання Пісочинської громади посилило нашу відповідальність за якість життя у громаді. Для цього життєво необхідне стратегічне бачення змін з використанням найбільш ефективних і перевірених інструментів. Тому у процесі консультацій з експертами керівництво нашої громади ухвалило рішення перейти до розробки стратегії громади на основі «партисипативного підходу». Даний підхід відмінно добре зарекомендував себе у багатьох країнах світу (США, Німеччина, Польща, Швеція), а після старту реформи децентралізації використовується і в Україні, особливо – центральній і західній. Саме за допомогою такої «партисипативної стратегії» або стратегії участі громадян і можна змінити роль і ставлення мешканців: від пасивної поведінки «моя хата з краю» на «це наш спільний дім» на основі спільних інтересів та єдності населення.
Партисипативне стратегічне планування передбачає залучення активних представників громади майже до усіх етапів розробки стратегії: від визначення проблем шляхом анкетування до обговорення варіантів пріоритетів і задач. Ми переконані, що участь наших активістів у такому стратегічному плануванні надасть змогу мешканцям краще заявити про свої мрії і зробити власний внесок у розвиток нашої зростаючої Пісочинської громади.
Шановні пісочниці! Запрошуємо Вас усією родиною долучитися вже до першого кроку нашого спільного проекту: заповнити друковану або он-лайн-анкету щодо реального стану нашої громади, а також поширювати новини про проект з соціальних мереж!