Привітання мешканців громади зі Святом Походження Хреста Господнього, Першим Спасом.

Три Спаса — Медовий, Яблучний і Горіховий відзначаємо ми в останній літній місяць. Ці свята нагадують нам про шанування релігійних звичаїв, а також про те, що осінь зі своїми щедрими дарами вже на порозі.

14 серпня відзначається свято Походження Хреста Господнього, Перший Спас. Ще його називають Медовий Спас,  Макковей або Спас на воді. Свято відзначають у перший день Успенського посту, який триває з 14 до 29 серпня. У наших предків існувала чудова традиція — у цей день вся сім’я відвідувала службу в церкві. З собою брали кошик, в якому обов’язково були мед, вода та мак. Після літургії продукти обов’язково освячували. Своїми руками робили оберіг з трав — Маковійчик, який був покликаний захищати від усіх бід і хвороб протягом року. Оберіг складався з 17 трав, обов’язковими були: календула, рута, материнка, кілька головок стиглого маку, калина, яка символізує дівоче щастя, овес який уособлює достаток і багатий урожай, соняшник, який дарує сонце та тепло, полин — захисник від нечисті, традиційні осінні квіти. Маковійчики не викидали: зберігали у будинку, біля ікон, як оберіг.

У давнину в селах у цей день збирали великий стіл, ставилася медовуха, свіжий мед, макові куличі. Вважалося, що Перший Спас — це проводи літа.

Шановні мешканці громади! Вітаємо Вас з чудовим православним святом —  Медовим Спасом! Бажаємо щастя та благополуччя Вашим родинам, міцного здоров’я, любові та злагоди! Нехай за Вашим столом завжди збираються вірні друзі та люблячі вас люди! Зі святом!