Щодо проведення повірки лічильників газу ПАТ «Харківгаз» та інформція щодо роботи приладу обліку газу..

Мешканці с. Рай-Оленівка звернулися до відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг у Харківській області, стосовно правомірності дій ПАТ «Харківгаз» в частині проведення повірки лічильників природного газу. З приводу цього було отримано письмову відповідь, текст якої ви можете переглянути нижче.

Надано роз’яснення щодо виникнення сумнівів відносно роботи газового лічильника. ПАТ «Харківгаз» доводить до відома наступну інформацію:

«Якщо у вас з’явилися сумніви щодо роботи приладу обліку газу, переконайтеся, що в системі газопостачання лічильника немає витоку газу. Потрібно  пересвідчитися, що в той час, коли ви не користуєтеся газом (всі газові прилади вимкнені), показання лічильника не росте. Якщо ви виявили, що показання в цей момент збільшуються – викличте слюсаря районного УГГ для усунення витоку.

Також ви можете самостійно провести перевірку показань у відповідності з вашим споживанням природного газу. Порівняйте виміряну лічильником витрату газу газової колонки або плити, згідно з паспортними даними цих приладів.  Для початку запишіть показання лічильника (всі цифри). Потім ввімкніть на 5 хвилин на повну потужність колонку або 4 комфорки плити, після чого знову запишіть показання. Різницю між показаннями потрібно  помножити на 12, після чого ви отримаєте кількість споживання природного газу вашим газовим приладом в кубометрах на годину. Порівняйте це значення  з паспортними даними.  Якщо у вас немає в наявності паспорта на газову плиту, можна використати значення  0,8 кубометрів на годину. Якщо виміряне значення не перевищує паспортне більше ніж на 20 % (можливе відхилення споживання газу, пов’язане з тиском, температурою, зносом форсунки газового приладу), підстав  для підозри щодо несправності лічильника немає.»

1_001  1_002 1_0031_004