Участь представників Пісочинської селищної ради у тематичному заході, присвяченому Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми.

27 липня за підтримки Департаменту соціального захисту населення ХОДА відбувся круглий стіл «Протидій торгівлі людьми!». У заході брали участь депутати Харківської обласної ради, представники виконавчої влади у сфері соціального захисту, співробітники поліції, організацій, що безпосередньо працюють з постраждалими від торгівлі людьми особами, представники проекту «Консультативний центр для осіб, які постраждали від торгівлі людьми», Всеукраїнський благодійний фонд «Деполь Україна» та інші. У Харківській області 43 особи мають статус постраждалих від торгівлі людьми, з них 41 випадок – це трудова експлуатація. За віком переважна більшість молодь до 35 років. На засіданні був зроблений акцент на недостатньому рівні координації між Національною поліцією та органами соціального захисту населення: не про кожен випадок, зафіксований представниками Національної поліції, повідомляється до компетентних державних структурних підрозділів. В наслідок цього не кожна людина, що постраждала від такого роду злочинів, отримує відповідний статус.
Ольга Швайка, спеціаліст з юридичного супроводу діяльності у справах дітей Пісочинськой селищної ради: « Вважаю, що у питанні протидії торгівлі людьми слід діяти на превенцію (попередження) даного явища, хоча ідентифікація постраждалих та надання їм допомоги це також необхідно. На мій погляд, надзвичайно важливо донести суспільству, а особливо дітям, всі існуючі ризики. Саме тому, громадським організаціям вкрай необхідно мати у соціальних партнерах не тільки представників органів соціального захисту населення, а й установ освіти. Розповсюдження листівок, демонстрація соціальних роликів та фільмів, проведення тематичних уроків та ін. допомогли б дітям бути менш довірливими у спілкування із потенційними вербувальниками.»
Підсумком заходу стало прийняття резолюції, в якій була зазначена необхідність внесення змін до чинного законодавства України щодо покладання до органів місцевого самоврядування повноважень з підготовки документів для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Шановні мешканці громади! Звертаємо Вашу увагу, на важливі контакти з цього питання:
— Нацiональна гаряча лiнiя по протидii торгiвлi людьми безкоштовно 527 з мобiльного;
— 0800505501 зі стацiонарного;
— www.stoptrafficking.org.

Бережіть та шануйте своє життя!