В селищі Пісочин відбулися заходи з нагоди 31-річниці Чорнобильської катастрофи.

Весна 1986 року була квітуча, напоєна запахами садів і землі. Ніхто не припускав думок, що ця прекрасна пора року назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу та всього людства. Світ ще не знав техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії Чорнобиля і її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після.
У 2017 році годинник життя відраховує 31 рік з того трагічного дня.
Кожного року Пісочинська селищна рада проводить заходи, приcвячені вшануванню пам’яті постраждалих від катастрофи на Чорнобильській АЕС. Цей рік теж не став винятком.
25 квітня в Пісочинському парку Слави відбувся пам’ятний мітинг, в якому взяли участь ліквідатори, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, представники Пісочинської громади, учні шкіл селища. Зі словами вдячності до них звернулися почесні гості: Пісочинський селищний голова Олег Олександрович Чернобай та голова Пісочинської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Іван Григорович Шелест. У своєму зверненні Олег Олександрович Чернобай подякував усім тим, хто, продемонструвавши справжній зразок героїзму, мужності, самовідданості в боротьбі з невидимим ворогом, захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Він підкреслив, що патріотизм цих людей – приклад для нинішніх та майбутніх поколінь.
Протоієреєм Леонідом Мушинським було проведено панахиду в пам’ять про загиблих і померлих учасників ліквідації та постраждалих на Чорнобильській АЕС. Також було вшановано пам’ять покійних хвилиною мовчання, покладено квіти до пам’ятного знаку.
До 31-річниці Чорнобильської катастрофи ліквідатори, постраждалі І-ІІ категорії, вдови загиблих і померлих ліквідаторів та діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, отримають матеріальну допомогу від Пісочинської селищної ради.

ФОТОЗВІТ