В селищі Пісочин вшанували пам’ять жертв Голодомору.

В селищі Пісочин вшанували пам’ять жертв Голодомору. 28 листопада 2015 року о 10.00 біля Пам’ятного Хреста зібралися небайдужі мешканці, Пісочинський селищний голова, депутати та представники громадських організацій. Панахиду в пам’ять про померлих від голоду правив настоятель Свято-Василівського  храму отець Леонід. О 15.45 біля каплички на м/р «Мобіль» відбулася акція «Запалимо свічку пам’яті разом» під час якої мешканці селища запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув внаслідок тих страшних подій.

Цю трагічну сторінку в історії нашої країни ми повинні пам’ятати. Дуже довго події 1932-1933 років замовчувались, але пам’ять свідків тих подій стерти неможливо. Статистика, яку ми маємо на сьогодні, дуже сумна. Близько 4 мільйонів українців стали жертвами голодомору, тобто близько 13% населення.

Харківщина – одна з областей, яка найбільше потерпіла від тих трагічних подій. За даними місцевих краєзнавців, наше селище, на щастя, опинилось в більш сприятливих умовах, оскільки населення працювало на підприємствах, де видавали продуктові пайки. Але, в той же час, корінні мешканці свідчать, що люди голодували, було важко вижити, траплялися випадки, коли на території селища помирали люди, які йшли з інших місцевостей, щоб врятуватися від  голоду.

Це, дійсно, трагедія всього народу, її неможливо забути.