Відкриття нової школи в мікрорайоні «Мобіль»

Під час робочої поїздки на Харківщину Президент України Петро Порошенко разом із Главою Адміністрації Президента Ігорем Райніним та головою ХОДА Юлією Світличною брав участь у святі Першого дзвоника в першій школі, яку було побудовано «з нуля» в нашій області за останні 12 років.

Загалом у школі є 640 навчальних місць, які майже повністю заповнені. Дітей навчатимуть 36 викладачів. 5 перших класів школи заповнено на 100%. Серед першачків – двоє дітей з особливими потребами. Для їх інклюзивного навчання в навчальному закладі створено всі необхідні умови.

Вітаючи дітей, їх батьків та вчителів, Президент України Петро Порошенко відзначив надзвичайно швидкі темпи, якими було побудовано школу в Пісочині, та значну економію державних коштів під час будівництва.

«Ми з вами відкриваємо, можливо, найкращу школу в Україні, — підкреслив Президент України. – І школа, яка претендує на звання найкращої, відкривається не в Києві й навіть не в Харкові, а в селищі Пісочин. Чому це так важливо? Чому Президент, члени уряду, представники дипломатичних місій разом з вами? Немає нічого важливішого, ніж освіта. Освіта і нова школа — це ключ України в майбутнє. Це ключ до успіху. Нові технології дозволять нам формувати нових українців. Я впевнений, ця малеча буде жити в Європейському Союзі — в Україні, яка є членом ЄС».

Петро Порошенко відзначив активну позицію голови ХОДА Юлії Світличної та народного депутата Ірини Луценко в питанні будівництва школи «Мобіль» — саме вони спільними зусиллями домоглися своєчасного фінансування проекту.

«Я впевнений, що темпи реформування освіти на Слобожанщині будуть тільки зростати», — підкреслив Президент.

Школу «Мобіль» у селищі Пісочин побудували менш ніж за два роки – активні роботи розпочалися наприкінці 2015 року. Виділення коштів на роботи з державного та обласного бюджету домоглася голова ХОДА Юлія Світлична. Також кошти на будівництво цього важливого об’єкта виділялися з районного та селищного бюджетів.

Школу побудовано за найсучаснішими технологіями та обладнано за останнім словом техніки. Школа енергоефективна. Окрім утеплення, тут унікальна система опалення встановлено примусову вентиляцію, яку за потребою може бути включено на провітрювання, а за потребою до 40 % тепла може надаватися через вентканали до будь-яких навчальних приміщень, у тому числі великих. Кожен світильник у школі – світлодіодний.  Встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Школа має свою серверну, і всі комп’ютери вже поєднано в локальну мережу. У кожному кабінеті є мультимедійний проектор. Кожен вчитель має персональний комп’ютер. Обладнано два комп’ютерні класи, два лінгафонні кабінети, встановлено інтерактивні дошки. Проектори та екрани встановлено в актовій залі та бібліотеці. У бібліотеці є зона відпочинку для дітей — інтелект-зона, встановлено шахові столи тощо.

В школі є пандус, ліфт, який дозволяє дітям пересуватися з 1 по 3 поверх, безперешкодний доступ до всіх приміщень. Для дітей обладнано кімнату психологічного розвантаження, спеціальний туалет, навчальний кабінет має спеціально пристосовані парти.

На святі був присутній Пісочинський селищний голова Олег Чернобай. Він привітав учнів з Днем знань та побажав всім успішного навчального року і вагомих досягнень  на шляху до країни Знань. Олег Олександрович вручив першокласникам пакунки з канцелярським приладдям від Пісочинської селищної ради.

За матеріалами сайту ХОДА