Вітаємо зі святом Преображення Господнього!

19 серпня православні віруючі відзначають свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Віруючі Ізраїлю та Греції для благословення та на знак подяки Богу приносили до храмів запашні грона винограду. У країнах, де виноград не росте, стали освячувати яблука. Завдяки цьому у наших предків свято отримало назву Яблучний Спас.
У цей день плоди обов`язково освячували в церкві, а потім з них господині пекли пироги, варили варення. Дівчата ворожили на яблуках — витягали навмання яблуко з кошика. Яке яблучко випаде, такому і судженому бути. Соковитий, стиглий, солодкий плід обіцяв міцне та щасливе сімейне життя. Яблучний Спас особливо шанувався у наших предків, тому у селах завжди влаштовувалися народні гуляння з піснями та танцями, во славу Божу пригощали жебраків. Яблука були незмінним частуванням на святковому столі. Пироги, кулеб’яки, запечена птиця, каші, млинці та оладки! Крім яблук на столі обов’язково був присутній мед, якій на Спас вважався найкращим, запашним та солодким.
Шановні мешканці громади! Вітаємо Вас зі світлим православним святом Преображення Господнього! Миру, здоров`я, щастя та благополуччя! Нехай Господь береже Ваші родини!