ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.

vvedenie2Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії — повна назва свята, яке Православна Церква відзначає 4 грудня за новим стилем.

Коли Діві Марії виповнилося три роки, її праведні батьки Іоаким та Анна зрозуміли, що прийшов час виконати обітницю, яку вони дали — присвятити дочку служінню Богу. Вони привели Марію до стін Єрусалимського Храму. Як свідчить Священне Писання, Богородиця легко піднялася по крутих сходинках, незважаючи на те, що була зовсім малою. Нагорі вже чекав її для благословення первосвященик Захарія. Йому було одкровення від Господа, й він ввів Марію у Свята Святих — місце, куди дозволялося входити лише первосвященику, та й то всього один раз на  рік.

З цього дня Діва Марія жила при Єрусалимському Храмі аж до того моменту, як була заручена праведному Йосипу.

Свято припадає на Різдвяний піст. У цей день дозволяється їсти рибу.

Свято введення в храм Пресвятої Богородиці було відоме вже в перші століття християнства.

У народі християнське свято тісно пов’язане з повсякденними смутками та радощами. Це пора, коли зима вступає в свої права. Прихід зими відзначали зимовими іграми: наприклад, катанням на санях. По всіх містах та селах проводилися галасливі та веселі Введенські ярмарки. Проходили рибні торги, а коробейники пропонували покупцям спробувати з пилу, з жару булочок, кренделів, пряників, млинчиків, пиріжків. Запивали все гарячим медовим напоєм — збитнем. День Введення в храм Пресвятої Богородиці називали також Воротами зими.

У давнину підмітили: якщо у цей день похолодає, то зима буде суровою. Якщо сніг випаде до Введення, то він може розтанути, якщо після — то лежатиме аж до весни.