Європейський тиждень сталої енергії на Харківщині

Пісочин продовжує активно приймати участь у міжнародній співпраці. Так, 26 червня представники Пісочинської селищної ради взяли участь у семінарі «Сталий енергетичний розвиток територіальних громад», який відбувся в рамках реалізації проекту «Енергія для східних мерів» з нагоди Європейського тижня сталої енергетики за ініціативою фізико-енергетичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

У заході взяли участь провідні європейські експерти у галузі сталого енергетичного розвитку —  професори Університету Болонії (Італія): координатор проекту «Енергія для східних мерів» Роберто Бруно, енергоменеджер Андреа Кластер та експерт з енергетичних питань Франческо Тінті, а також представники селищних, міських та районних рад Харківської області.

Презентуючи проект «Енергія для східних мерів», Роберто Бруно зазначив, що співпраця з Україною є ключовим напрямком його реалізації. Загалом Угоду мерів вже підписали представники 5 765 муніципалітетів країн-членів Європейського Союзу та Східної Європи, 71 з них — територіальні громади України.

Італійські експерти розповіли про основну концепцію Угоди мерів: «20-20-20» — зниження викидів СО2 на 20% , зниження на 20% споживання енергії та збільшення на 20% частки використання відновлюваних джерел енергії.

У рамках заходу учасники отримали практичні поради щодо реалізації плану дій зі сталого енергетичного розвитку, зокрема на прикладі муніципалітетів Білорусії та Молдови, що є учасниками угоди, та обговорили можливості взаємовигідної співпраці представників наукової спільноти, громадськості та органів місцевого самоврядування Харківщини у сфері сталого енергетичного розвитку.