Юлія Світлична передала державну нагороду матері-виховательці пісочинського дитячого будинку сімейного типу.

Юлія Світлична передала державну нагороду матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу. Олена Курбатова, яка зараз разом із чоловіком виховує 10 дітей-сиріт, отримала орден княгині Ольги III ступеню. Напередодні жіночого свята – 8 березня – в гості до родини Курбатових у селище Пісочин завітала голова ХОДА. Юлія Світлична від імені Президента України привітала матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу з високою державною нагородою та побажала родині любові, щастя й затишку.
«У Харківській області зараз більш ніж 4000 дітей-сиріт. Вони потребують особливої підтримки, і ми робимо все для того, щоб таку підтримку надати, — сказала керівник області. — Тільки минулого року на Харківщині створили 17 будинків сімейного типу, де дітей виховують, як у родині. Ми продовжимо створювати умови для таких сімей. Також триватиме робота із забезпечення дітей-сиріт квартирами в різних районах області».
Дитячий будинок сімейного типу батьків-вихователів Олексія та Олени Курбатових був створений у 2009 році. Зараз родина виховує десятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 6 хлопчиків та 4 дівчаток.
«Коли ми взяли дітей до себе, найменшим було по 4 роки. Зараз молодшому 12 років, старшому — 18, одну дівчинку ми вже випустили», — розповіла Олена Курбатова. Ідея створити дитячий будинок сімейного типу належала чоловікові Олени Олексію Курбатову, який сам виріс у багатодітній родині.
Олену Григорівну з високою державною нагородою також привітали голова ХРДА Юрій Раїна, голова районної ради Максим Литвиненко та Пісочинський селищний голова Олег Чернобай.