Юлія Світлична в селищі Пісочин вручила ключі від нових квартир дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

10 травня Юлія Світлична відвідала Харківський район із робочою поїздкою.
Під час поїздки голова ХОДА провела нараду з керівництвом району та представниками органів місцевого самоврядування, зустрілась з Пісочинською громадою та вручила ключі від нових квартир дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.
Дво- та трикімнатні квартири повністю готові до заселення мешканців: у них зроблено ремонт, є меблі та побутова техніка.
«Держава виконує свої соціальні зобов’язання, — підкреслила керівник області. — Сьогодні ми передаємо чотири нові квартири дітям-сиротам і дітям, які позбавлені батьківського піклування. Це лише початок. Цього року плануємо забезпечити близько 50 дітей-сиріт житлом».
Державна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запрацювала минулого року, коли за ініціативи Президента України Петра Порошенка на ці цілі вперше була виділена субвенція з держбюджету. Цим коштом у Харківській області придбали 15 об’єктів: 12 квартир і таун-хаус на чотири квартири для забезпечення житлом 20 дітей-сиріт (у Зміївському, Харківському та Первомайському районах), а також 2 житлових будинки — для дитячих будинків сімейного типу в Красноградському і Зміївському районах. Цього року Харківщина також отримає субвенцію з держбюджету для продовження реалізації програми.
«Ми дуже чекали на ці квартири, — сказала Галина Кононова, сирота, яка виховує трьох дітей. — Спасибі вам, що ми можемо з нашими сім’ями заїхати туди й відразу жити, тому що є меблі та все облаштовано».
Також Юлія Світлична передала Подяку Прем’єр-міністра України Пісочинському селищному голові Олегу Чернобаю та Почесну грамоту Кабінету міністрів України — Василю Чигрину, заступнику головного редактора газети «Трибуна трудящих».
Олег Чернобай подякував голові ХОДА Юлії Світличній за увагу, яку вона приділяє розвитку Харківського району та Пісочина, зокрема.
«Такої уваги й підтримки з боку обласної адміністрації ніколи не було, — сказав селищний голова. — Тільки з вашою допомогою маємо і нову школу, і дитячі садки, і фізкультурно-оздоровчий комплекс, а зараз – квартири для дітей-сиріт. Спасибі вам велике!».
Юлія Світлична відзначила, що такі можливості для розвитку районів та населених пунктів області з’явилися завдяки децентралізації, ініційованій Президентом України.
Нагадуємо, що за рахунок районного та селищного бюджетів виконано ремонтні роботи, квартири обладнані побутовою технікою, сантехнікою, закуплені постільна білизна, штори, посуд, світильники.